מיטל נאמן

מעצבת אופנה וטקסטיל

מיטל נאמן, דור רביעי ליצרני טקסטיל ואופנה.

הקמתי את המותג מתוך הרצון להעניק לך פרטי לבוש שיעצימו את מי שאת ומה שאת רוצה להיות. אני מאמינה, שאופנה היא שפה המאפשרת לנו להתחבר, להתרגש, לאהוב.

קולקציות המותג מתאפיינות תמיד בניחוח אלגנטי, משוחרר ועל זמני, סגנון המתבטא בכל קטגוריה של תהליכי העיצוב עד לפריט המוגמר -מבחירת בדים מוקפדת לאיכות מרבית, ועד לתכנון הגזרה המדויקת שהכי תחמיא לגופך.

ההשראות העוטפות את המותג נעות בין הטבע הסובב אותי  כתושבת בעמק המעיינות הקסום המוקף  טבע פראי של מים ומרחבים ירוקים לצד ניחוח אורבני מוקפד בתור עירונית לשעבר. השילוב בין טבע לאורבניות מייצרים מנעד מאוזן בין משוחרר למוקפד  של יופי כובש אך נטול מאמץ.


תהליכי העיצוב והייצור חשובים לנו מאד, לכן דגמי המותג ידועים באיכותם ועדיין, אני מאמינה שאופנה  גבוהה, כי זה מה שאנו מייצרים  – צריכה להיות נגישה ובמחירים שיאפשרו לך ליהנות ממגוון של פריטים. אנו עושים את כל המאמצים לייצר באיכות הגבוהה ביותר לצד מחיר נגיש.

הסטודיו

 

בית האופנה מתמחה בעיצוב וייצור פריטי לבוש קז’ואל וערב היוצקים לתוכם נוסטלגיה וידע של אהבה והבנת חומר הגלם לצד חזון ליצירה נשית, השאיפה המרכזית שלשמה הוקם בית האופנה, הגיע מתוך הרצון להעניק לך בעזרת הבגד, העצמה של אהבה ובטחון בעצמך. אנו יוצרים זאת בעזרת איזון מדויק של גזרות, הנעות בין מוקפד למשוחרר. היכולת לשלב בין אלגנטיות אסופה לבוהו שיק משוחרר, יוצרים יחד גזרות אלגנטיות עם מראה קליל ולא מתאמץ. בדי הקולקציות נבחרים או נוצרים בלעדית לבית האופנה, לפי הסיפור וההשראה של אותו תמהיל דגמים. כל אותם האלמנטים, מרכיבים יחדיו פרטי לבוש על זמניים ומהווים צינור מדויק לכל היופי שבך.

 

מסורת של חדשנות

 

הכל התחיל בשלהי שנות ה 20 בתוניסיה הרחוקה. מאיר, ילד חכם ואמיץ, עם חלומות גדולים… עוד כילד בן חמש החל לאסוף שאריות בדים ופריטי, ועם עזרת אימו להפוך אותם לפריטי לבוש ולמכור אותם כחדשים בשוק המקומי וכל זה על מנת לעזור למשפחתו.

עם הזמן, המשיך להתברג בענף האופנה והטקסטיל, ובעזרת סכום קטן שהצליח לחסוך, רכש שאריות בדים מהמפעלים הסמוכים, והחל לפתח אותם לחולצות מכנסיים וחליפות.

בעזרת כישרון ועין חדה למסחר, הפך מאיר לאחד מאנשי העסקים והסוחרים הגדולים בתוניסיה באותה התקופה.

כאשר בגר, התחתן מאיר עם שרה סוזן אבו, נכדתו של רבי יעקב מארק אחד מחשובי המקובלים בתוניסיה באותה התקופה,

 

בשנת 1942, פלש הזרוע הנאצי לצפון אפריקה על מנת להשמיד את הקהילות היהודיות באותן ארצות. 

 לרוע המזל, מאיר זאנה נתפס ונשלח למחנה העבודה בביזרתה (Bizerte ) .

לאחר שנה של עבודות כפייה באחד המחנות הקשים באזור, הצליח מאיר להימלט בתושייה גדולה, בריצה מזרועות הרוע הנאצי ובכך להציל את עצמו ולחזור למשפחתו.

הנאצים לא הצליחו לגדוע את חלומותיו של מאיר ואת הרוח השאפתנית

המושרשת בו, שהיה ידוע כבעל עיניי נץ להזדמנויות עסקיות ולטעם משובח.

ומבלי לבזבז זמן, מיד בתום מלחמת העולם השנייה, החל לאסוף בגדים עזובים שהשאירו החיילים האמריקאים ולהפוך אותם משאריות טקסטיל עזובות לפריטי לבוש נחשקים, בדיוק כמו שפעל בילדותו ובכך הצליח לשחזר את הצלחתו שנית.