מיטל נאמן - בית אופנה אונליין. החזרות חינם

 

מיטל נאמן - מעצבת בגדים

הסיפור שלי

כאשר שואלים אותי מהיכן התשוקה והכישרון לבחור וליצור עם טקסטיל – אחד מחומרי הגלם העתיקים ביותר, אני עונה – שהבחירה הגיעה בטבעיות,  בזכות מורשת יקרת ערך שייסד סבא רבא היקר שלי,
מאיר זאנה.

ירושה של הבנה וכבוד לחומר הגלם, עין חדה לעיצוב, שאפתנות ואהבה לייצור ומסחר. מאיר, נחשב לאחד מסוחרי הטקסטיל הגדולים ברחבי תוניסיה וצרפת עוד משנת 1942. בניו ובנותיו, המשיכו את העסק המשפחתי והרחיבו אותו ליצירה של הוט קוטור לנשים, התמחות בייצור עורות וג'ינס, ייבוא וקמעונאות אופנה ברחבי צרפת.

את סבא מאיר לא הספקתי להכיר , אך לסיפור חייו האזנתי לאורך כל שנות ילדותי... על סיפורי בדים בארץ רחוקה, על התמדה ועקשנות, על אהבה וכבוד לחומר הגלם, על חדות המחשבה ועל חלומות גדולים...

בטבעיות רבה נשאבתי לעולם האופנה, מצוידת בידע ונוסטלגיה משפחתית לצד אידיאולוגיה עיצובית מגובשת, על משמעותו של בגד- ככלי ביטוי מרכזי לנו ולעולם. לאחר לימודי אופנה והתמחות בתעשייה, נולד בית האופנה מיטל נאמן המאגד בתוכו מורשת לצד קלילות וחדשנות לפריטי לבוש ורסטילים ונוחים

 

מיטל נאמן - בוטיק בגדים אונליין

 

 

 

הסטודיו

בית האופנה מתמחה בעיצוב וייצור פריטי לבוש קז'ואל וערב היוצקים לתוכם נוסטלגיה וידע של אהבה והבנת חומר הגלם לצד חזון ליצירה נשית, השאיפה המרכזית שלשמה הוקם בית האופנה, הגיע מתוך הרצון להעניק לך בעזרת הבגד, העצמה של אהבה ובטחון בעצמך. אנו יוצרים זאת בעזרת איזון מדויק של גזרות, הנעות בין מוקפד למשוחרר. היכולת לשלב בין אלגנטיות אסופה לבוהו שיק משוחרר, יוצרים יחד גזרות אלגנטיות עם מראה קליל ולא מתאמץ. בדי הקולקציות נבחרים או נוצרים בלעדית לבית האופנה, לפי הסיפור וההשראה של אותו תמהיל דגמים. כל אותם האלמנטים, מרכיבים יחדיו פרטי לבוש על זמניים ומהווים צינור מדויק לכל היופי שבך.

 

 

 

 

מסורת של חדשנות

הכל התחיל בשלהי שנות ה 20 בתוניסיה הרחוקה. מאיר, ילד חכם ואמיץ, עם חלומות גדולים... עוד כילד בן חמש החל לאסוף שאריות בדים ופריטי, ועם עזרת אימו להפוך אותם לפריטי לבוש ולמכור אותם כחדשים בשוק המקומי וכל זה על מנת לעזור למשפחתו.

עם הזמן, המשיך להתברג בענף האופנה והטקסטיל, ובעזרת סכום קטן שהצליח לחסוך, רכש שאריות בדים מהמפעלים הסמוכים, והחל לפתח אותם לחולצות מכנסיים וחליפות.

בעזרת כישרון ועין חדה למסחר, הפך מאיר לאחד מאנשי העסקים והסוחרים הגדולים בתוניסיה באותה התקופה.

כאשר בגר, התחתן מאיר עם שרה סוזן אבו, נכדתו של רבי יעקב מארק אחד מחשובי המקובלים בתוניסיה באותה התקופה,

 

 

 

 

בשנת 1942, פלש הזרוע הנאצי לצפון אפריקה על מנת להשמיד את הקהילות היהודיות באותן ארצות. 

 לרוע המזל, מאיר זאנה נתפס ונשלח למחנה העבודה בביזרתה (Bizerte ) .

לאחר שנה של עבודות כפייה באחד המחנות הקשים באזור, הצליח מאיר להימלט בתושייה גדולה, בריצה מזרועות הרוע הנאצי ובכך להציל את עצמו ולחזור למשפחתו.

הנאצים לא הצליחו לגדוע את חלומותיו של מאיר ואת הרוח השאפתנית

המושרשת בו, שהיה ידוע כבעל עיניי נץ להזדמנויות עסקיות ולטעם משובח.

ומבלי לבזבז זמן, מיד בתום מלחמת העולם השנייה, החל לאסוף בגדים עזובים שהשאירו החיילים האמריקאים ולהפוך אותם משאריות טקסטיל עזובות לפריטי לבוש נחשקים, בדיוק כמו שפעל בילדותו ובכך הצליח לשחזר את הצלחתו שנית.

 

 

 

 

 למאיר ושרה נולדו שמונה ילדים. שלושה בנים – כמוס, יעקב,וסימון וחמש בנות – לידיה, ססיל, זנט, דולי ומרים (סבתי). ילדיו של מאיר ושרה ינקו כל שנות ילדותם ובגרותם את האווירה המכשפת של העסק המשפחתי, הריחו את ניחוח גלילי הבד והטמיעו בתוכם את הרצון להצליח וכושר ההתמדה עבור מטרה זו. וכמו עץ איתן, הצמיחו שורשים נוספים והעשירו באופקים חדשים את העסק המשפחתי לבוטיקים של אופנת הוט קוטור, ייבוא ויצוא אופנה, והתמחות של ייצור בגדי ג’ינס ועור בפריז ובניס שבצרפת.

 

Close
Cart (0)

No products in the cart. No products in the cart.

העגלה שלך
  • No products in the cart.